איך לבחור שמלת ערב מושלמת

אחד הפריטים החשובים בארון של כל אישה הוא שמלת ערב מרשימה שגורמת לה להראות הכי טוב. עם זאת, נשים רבות מתקשות בשל חוסר ידע או ניסיון לבחור שמלת ערב שמתאימה להן. הייתי רוצה לעזור ולתת מספר עצות חכמות איך לבחור שמלת ערב מושלמת שמתאימה לך מבחינת הצבע, הגזרה והאורך של השמלה על מנת שתראי זוהרת, יפיפייה ונינוחה.

חשוב לקחת בחשבון מספר גורמים שיסייעו לך להחליט על שמלה הנכונה בשבילך. אחרת, את עלולה לא רק לבזבז הרבה כסף, אלא גם למשוך תשומת לב וביקורות שליליות. לרוב, בחירת שמלת ערב היא עניין לא פשוט, מאחר ושמלת ערב מושלמת היא כזו שיודעת להדגיש את הצדדים היפים בגופך ולהסתיר את הצדדים שאת לא גאה בהם במיוחד.

צילום:   ריטה מאסטר

כדי לבחור שמלה מדויקת, כדאי לקחת בחשבון מס' נקודות:

1.      תלוי אירוע -  האם את מוזמנת לחתונה, מסיבה או אירוע ערב רשמי? כל אירוע וקוד הלבוש המתאים לו.

2.      תכנני מספיק זמן מראש לחיפוש השמלה. יכול להיות שאחרי כל הסיבובים בחנויות, בסוף תקני באינטרנט ותרצי שהיא תגיע בזמן. במקרה אחר, תזמיני שמלה בעיצוב אישי שגם דורש לא מעט זמן.

3.      חשבי איזה אזורים בגופך היית רוצה לטשטש ואילו תרצי להדגיש. לפי דגשים אלו נהוג להתאים גזרה, מחשוף, עם/ ללא שרוול, קו המותן וכד'. למשל, שמלות שני חלקים יעזרו לנשים להדגיש את קו המותן, כמו גם חגורה. גזרה A מתאימה במיוחד לנשים בעלות כתפיים רחבות, מאחר והיא מסייעת ליצור איזון בין הכתפיים לחלק התחתון ע"י צורת שעון חול.

4.      חשפי את הכתפיים – לא משנה איזה מבנה גוף יש לך, גזרה זו נשית במיוחד ומחמיאה לנשים מלאות כמו לנשים רזות.

5.      צרי הסחת דעת - סטרפלס או כתף אחת חשופה מושכים את העין. טקטיקה חכמה זו עוזרת להוריד תשומת לב מאזורים בחלק התחתון של הגוף. זה יכול להתאים במיוחד לנשים בעלות מבנה גוף בצורת אגס.

שמלת ערב של שרון ברגר

זכרי שגם לצבע יש משמעות. נשים אוהבות ללכת על שחור כצבע בטוח. לעומת זאת, אבל הייתי ממליצה דווקא להעז ולנסות צבעים טרנדיים שמתאימים לגוון עורך, עיניים ושיערך. באחד השיטוטים ברחבי הרשת נתקלתי בכתבה מעניינת שמסבירה איך יודעים איזה צבעים מתאימים לך. כך למשל, שמלה אדומה בהירה תיראה מהפנטת על אישה בעלת עור אפרפר, ונשים עם עור כהה יגרמו לראשים להסתובב בשמלה בצבע בורגונדי.

לבסוף, לא משנה איפה תקני את השמלה, מה שחשוב הוא שתבחרי אחת שאת ממש אוהבת ושמתאימה למבנה גופך, ואל תשכחי את התמונה הכוללת - נעליים מתאימות, תסרוקת, איפור ותכשיטים (ארחיב על זה בפוסט הבא).