רשת קשת או הינומה – איך תבחרי

אם את מתלבטת אם לשים הינומה או לא, את לא לבד. יותר ויותר נשים מחליטות לוותר על ההינומה.

(EmiciLivet)

(EmiciLivet)

כדי להבין למה אפשר גם בלי הינומה, אשתף אתכן בהיסטוריה שלה. מאז ימי קדם ההינומה הייתה סמל לבתולים וטוהר של הכלה, כמו גם הגנה מפני עין הרע, ולכן הייתה עשויה מבד עבה ואטום במיוחד.

מסורת כיסוי פני הכלה יצרה הרבה סיפורים ואגדות לאורך השנים. אומרים שאם החתן היה מרים את ההינומה, הכלה הייתה כנועה לו, ואילו הכלה הייתה מרימה, היא הייתה נחשבת לאישה עצמאית.

היום אין באמת צורך בהינומה מאחר ועברנו כמה וכמה שינויים חברתיים, מעמד האישה השתנה וכך גם הציפיות ממנה (ביננו מי מאתנו כנועה או בתולה?). לכן, אין משמעות ממשית ועמוקה ללבישת ההינומה בימינו.

מי שרוצה להישאר נאמנה למסורת, תבחר בהינומה מבין שלל סגנונות ועיצובים בהתאם לשמלת הכלה ומבנה הגוף. מי שפחות חשובה לה המסורת ורוצה דווקא למשוך תשומת לב ולהיות מיוחדת, באפשרותה להחליף את ההינומה בזר פרחים על הראש או בקישוט רשת לפנים (אסביר בהמשך).

 (EdenLuxeBridal)

 (EdenLuxeBridal)

איך תבחרי הינומה

נתקלתי בתמונה באינסטגרם שמסבירה היטב את סגנונות ההינומות.

להינומה יכולת להבליט או לטשטש את הדברים הבעייתיים בגוף האישה, כמו גם לשמלת כלה, ולכן נרצה לבחור גזרה שתחמיא לנו. איך תבחרי איזה אורך מתאים לך:

1. אם את בעלת חזה גדול או בטן, הינומה ארוכה תאריך אותך ותקנה לך מראה גבוה.

2. אם יש לך מבנה גוף בצורת אגס, הינומות קצרות באורך כתפיים, מרפקים או מותניים, יחמיאו לך ביותר. אורך זה ימשוך תשומת לב לחלקים היותר צרים בגוף שלך.

3. לנשים מלאות עדיף לבחור בהינומה שכבה אחת כדי לא ליצור נפח מיותר.

4. לנשים נמוכות מומלץ לבחור בהינומות קצרות עד גובה המותניים.

 (EdenLuxeBridal)

 (EdenLuxeBridal)

(EmiciLivet)

(EmiciLivet)

ללכת על משהו שונה

ישנן מספר אופציות להוספת טוויסט למראה הכלתי הקלאסי, לכל אחת יש אמירה מסוימת.

1. "כלוב ציפורים" - חתיכת רשת או טול אשר מחוברת לשיער בעזרת סיכה או קשת, ומקנה מראה וינטג' במיוחד. אם נלך על הסגנון הזה, נרצה לאסוף את השיער, כך ניתן דגש לתכשיט הזה על ראשינו. כלות עם סטייל יאהבו את הסגנון הזה.

(Keren Wolf)

(Keren Wolf)

2. מנטילה - הינומה ספרדית אשר מקנה מראה עדין וצנוע ומשאירה את פני הכלה חשופות. בדרך כלל, מנטילה עשויה מתחרה או טול, מוסיפה שיק ומגע רומנטי למראה ואידיאלית עבור כלות שמחפשות מקוריות או כלות בעלות מבנה גוף בצורת משולש.

(MarisolAparicio)

(MarisolAparicio)

3. זר פרחים על הראש - אין יותר רומנטי מפרחים! זה נותן תחושה של חופש ושמחת חיים. טיפ ממני - חשוב מאוד להקפיד על בחירת שמלת כלה נכונה שתתכתב באופן מושלם עם פרחים על הראש.

(Amarelu אמרלו)

(Amarelu אמרלו)

הינומה או קישוט אחר לראש צריכים קודם כל להתכתב עם סגנון של שמלת כלה. לכן, לפני הכל יש לבחור עיצוב שמלת כלה ולאחר מכן, בעזרת מעצבת אופנה, להתאים הינומה בהתאם לסגנון ונתונים אישיים ועל כך בפוסט הבא.

אם יש לכן רעיון להינומה מיוחדת, ספרו לי, ואם עדיין אתן מתלבטות, אשמח לעזור לכן.