על הקשר שבין טבעת נישואין, טביעת אצבע ומסר נסתר

המסורת של החלפת טבעות בעת טקס החתונה נמשכת לאורך שנים. היא מהווה אקט סמלי מצד אחד, אך טומנת בחובה משמעות רבה של הצהרת מחויבות הדדית בין כלה לחתן. בעולם המודרני, בו קיים  שפע של טבעות ועיצובים, מציאת הטבעת הנכונה עבורך יכולה להיות אתגר כמעט כמו למצוא את האדם שאתו תרצי להתחתן.

כשעלה לי הרעיון לכתוב פוסט על טבעות נישואין, ראיתי שלא חסר מידע על טבעות סטנדרטיות, אך כמעט ולא מזכירים את נושא הטבעות המיוחדות. מאחר ואני מאוד מתחברת לרעיון של עיצוב אישי, אקדיש פוסט זה לסקירת טבעות נישואין מקוריות שחלקן מעוצבות בהזמנה אישית.

(יעל לוין)

(יעל לוין)

נתחיל בטבעת עם מסר נסתר שרק מי שעונד אותה, מקבל אותו. היא נראית טבעת רגילה לגמרי אך עם טוויסט מעניין של רעיון מדליק להטביע מסר אישי על העור (YOONJUNGYUN).

טבעת אחרת היא למעשה לב חצוי וכל אחד מבני הזוג עונד חצי וביחד הם משלימים זה את זו. רעיון מושלם לטבעות נישואין בעיצוב וייצור כחול לבן ע"י מעצב ישראלי אלי היבש שגם מציע סדנא זוגית להכנת טבעות נישואין למי שרוצה לעבור ולהעצים את החוויה. יש יותר מושלם מזה?

באותו קונספט ניתן למצוא טבעות עם דוגמאות שונות בעיצוב של תכשיטנית סופר מוכשרת מאיה שבח.

ניתן לבחור בטבעת עם טביעת אצבע כשכל אחד מבני הזוג משאיר את חותמו בצורת טביעת אצבעו הייחודית על טבעת הנישואין – בעיצוב של המותג הידרה HYDRA

טבעות נישואין מיוחדות ביופיין שעוצרות נשימה

טבעות מהממות בעיצובה של תכשיטנית ישראלית, יעל לוין:

טבעות יפיפיות של המותג הישראלי Lily and Dahlia:

טבעת מיוחדת עם עלה תלתן של המותג Jamie Park Jewelry:

Jamie Park Jewelry.jpeg

טבעות מיוחדות בצורת בורג ואום המסמלות חיבור מושלם בין בני הזוג (Kiley Granberg):

טבעת נישואין בורג ואום

טבעות עם אותיות ראשונות של שמות בני הזוג (Meadowbelle):

טבעות עם אותיות ראשונות

קצת מידע על תכשיטי זהב

למי מכן שרוצה להבין בתכשיטי זהב אסביר בקצרה כמה נקודות חשובות.

1.      קראט של זהב מבטא את אחוז הזהב הטהור בסגסוגת:  24 קראט הוא זהב טהור (רך מאוד), 18 קראט – 75% זהב והשאר תערובת של מתכות שונות וכך הלאה.

2.      לתערובת של מתכות ישנה השפעה על צבעו של תכשיט. אחוז גבוה של נחושת ישנה את גוון הזהב לאדמדם. מתכות לבנות כמו כסף ופלדיום ישנו את הגוון לבהיר יותר, אבל עדיין לא יהפכו את התכשיט ללבן בוהק.

3.      בשביל לקבל את המראה של זהב לבן, מצפים תכשיט במתכת שנקראת רודיום שערכה שווה לערכו של זהב. רודיום כמו כל ציפוי עלול להישחק ועם הזמן צריך לחדש ולצפות מחדש.

(Lily and Dahlia)

(Lily and Dahlia)

רוצות לספר עם איזו טבעת אתן התחתנתן? מוזמנות להגיב לפוסט או לשלוח לי מייל, אני בטוחה שיש עוד המון רעיונות מקוריים.

 

קרדיטים:

YOONJUNGYUN

Lily and Dahlia

HYDRA

Meadowbelle

Kiley Granberg

Jamie Park Jewelry

מאיה שבח MAYA SEBBAH

 יעל לוין YAEL LEVIN

אלי היבש ELI HUBSCH